LFORTJENT HEDER TIL KALMO SR
Åskollen dagen er en stor tradisjon i bydelen, der barn og voksne samles til fest i Lunden med barne aktiviteter og flott horn musikk. Tradisjonen tro delte bydelskomiteen ut sin hederpris til en som har gitt mye av seg selv til bydelen. Årets pris gikk til vår egen Erik Kalmo for lang og tro tjeneste for fotballen i snart 20 år. Åskollen FK gratulerer Erik med den velfortjente prisen og er stolte av å ha slike ildsjeler i vår klubb. SE VIDEOINTERVJU HERDet var en meget overrasket Erik Kalmo som måtte påkalles over lydanlegget flere ganger før han dukket opp. Noen ropte at han var tilstede, men litt lengre bort, nemlig på fotball banen (der han snart har vært konstant i 20 år). Det var en meget overrakset og stolt Kalmo Sr som ble overrakt den høytidlige prisen Åskollenprisen 2008. Bydelskomiteen henviste til Erik sin innsats for barn, unge og fotball i bydelen i nesten 20 år. Erik har hatt en rekke roller i fotball miljøet, han har trent mange lag, spilt selv og hatt en rekke andre verv. Nå omdagen sitter han i sportslig utvalg i GIF og er primus motor og trener for Åskollen damelag. Erik var også initativtageren til at Åskollen FK i sin tid startet et samarbeid med GIF på junior siden, den gangen han var juniortrener i GIF. De første årene etter at samarbeidet ble etablert avlet Erik opp mange A-spillere til Kollen. På kun 2-3 år debuterte hele 12 spillere som kom fra læringsprosessen til Kalmo Sr.
De siste årene har hatt stor suksess med Åskollen FK sitt damleag som han på egenhånd ført dem der de er idag. Det er ikke få oppgaver denne mannen har hatt for dette damelaget opp igjennom årene. Frem til år har han vært trener og lagleder samtidig.
Dette er en mann med enorm stor arbeidskapasitet og ikke minst et stort hjerte for fotballen i vår bydel. Det er nok mange som er enige med oss når vi sier: Gratulerer så mye med en flott hederspris Erik, den er jaggu velfortjent. Og takk for innsatsen så langt i Åskollen FK, - og takk for de neste 10 årene også :-)
Som nevnt er Åskollen dagen en stor bydelsfest, hovedarrangøren for denne dagen er bydelens flotte hornorkester, Åskollen skolemusikk. De legger ned mye arbeid i forkant og etterkant, slik at bydelens innboere skal få en flott dag. Blant noen av de ivrigste hornmusikkentuiastene finner vi nok en gammel kjenning,nemlig vår tidligere festsjef, nestformann, spiller, keepertrener osv Bjørn Tore Nordahl. BT hadde i år fått ansvaret for lykkehjulet og nyhetsredaksjonen vil understreke at årets lykkehjul var en giga suksess. Flott å se at klubbens ildsjel også bidrar for mer hornmusikk i årene som kommer.

Kollenfakta fra 2008

President Richard Hagel
Økonomileder Fredrik Askjem
Markedssjef Bjørn Tore Nordahl
Sportslig leder Leif Helge Nordahl
Styremedlem Bjørn Reiersrud
Arrangement chief Gøran Nygård
Manager Leif Helge Nordahl
Headcoach  Jarle Finnestrand
Coach Thomas S Larsen
Team chief Fredrik Guserud
Team chief Jørgen Børsum
Kaptein Lars Christian Stokka
Vise kaptein Mats Frøshaug
Vice Vice Vice kaptein Farra Nemati
ÅFK 2 Headcoach Morten Nilsen
ÅFK 3 Headcoach Gøran Nygård
ÅFK Jr Headcoach Ronny Lian
ÅFK Jr Team chief Helle Fretheim
ÅFK Dame Headcoach Erik Kalmo
ÅFK Dame Headcoach Jan Wendelborg
   
Pokaler dette året
Seriemester 3 divisjon KM mester 3 divisjon
Seriemester 7 divisjon KM mester 7 divisjon
Seriemester OldBoys KM mester OldBoys 

Avisutklipp 2008

08 Media  

Bildearkiv fra 2008

08A Forde Opprykksjubel 08A Lagbilde67 08A KIF FNemhatiTMolvarMHagenSAmundsenTBacke

YouTube 2008

+ Slide
- Slide
 

Spillerstallen 2008

Spillerstall (x BB mangler) Kamper Mål Assist BB
Farra Nemathi 21 2 3 5
Petter  Kalmo 20 4 5 2
Morten Hagen 19 16 5 1
Lars Chr   Stokka 19 7 6 3
Jørgen  Flåtene 19 2 3 2
Marius Backe 19 0 1 1
Christer Pedersen 18 5 1 4
Thorleif  Moldvær 18 5 2 1
Mats Frøshaug 18 2 4 7
Simen Amundsen 17 0 0 4
Thomas  Backe 16 6 6 2
Nikola Gresko 16 5 2 0
Marcus Anderson 14 0 2 3
Erik Øverby 9 0 2 0
Morten Idal 9 0 2 1
Petter Harila 7 0 0 0
Thomas  Lunde 6 0 2 0
Thomas Vårdal 5 0 0 0
Øystein Bråthen 5 0 0 0
Awat Peyghambernejad 3 1 1 0
Fredrik Gusrud 3 0 0 0
Kjetil Nilsen 3 0 0 0
Espen Lunda 2 1 0 0
Amhal Pelegrino 2 0 0 0
Karan Bhandari 2 0 0 0
Espen Børsum 1 0 0 0
Ronny Hvamsdal 1 0 1 0


Copyright © Åskollen FK - aafkadministrasjon@aaskollen.no