Erik "Myggen" Mykland og kompisen Bernt Birkeland gjør comeback på fotballbanen for å spille resten av høstsesongen i den blå DFK-drakten! I tillegg signerte Azad Moradi og Niklas Wilkinson for DFK mandag kveld. Klikk her for å se video fra da spillere og ledere fikk servert nyheten. Tidligere landslagsspiller og kanskje tidenes beste norske spiller, Erik "Myggen" Mykland (38), har sagt ja til å hjelpe Drammen FK ut sesongen. Mykland spilte tippeligafotball for Start i vårsesongen, men valgte i sommer å legge opp. Nå er Myggen klar for for et lite comeback for Drammen FK sammen med kompis og tidligerer fotballproff Bernt Christian Birkeland (35)! Det er Jarle Finnestrand i DFKs trenerteam som har "overtalt" Mykland til å hjelpe DFK. Finnestrand har kjent Mykland i mange år og har nærmest fleipet litt med Myggen om en mulig vennetjeneste etter det ble kjent at fotballprofilen gav seg som toppspiller i juni. Mykland har etter han gav seg med toppfotball holdt mange fotballskoler sammen med tidligere toppspiller Bernt Birkeland. Kameratene spilte sammen i Start på midten av 90-tallet og har lenge ønsket en gjenforening på banen. Da forslaget til Finnestrand plutselig dukket opp ble fristelsen for stor. Mykland har innrømmet at det har klødd litt i de gamle fotballbeina etter han la opp og at gleden over å spille fotball fortsatt er stor. Det samme gjelder Birkeland som gav seg som toppspiller for Kongsvinger i 2001 etter flere skader. Finnestrand forteller at kompisene ser på dette som en artig og sosial begivenhet samtidig som de kunne yte en vennetjeneste. Klikk her for videointervjuer av spillere/ledere Myggen har lovet å bidra både på kamp og trening så langt tiden strekker til, men har en jobb i TV2 som kommer foran fotball for DFK. Finnestrand har et håp om at Myggen klarer å stille til de gjenstående hjemmekampene og by Drammenspublikummet på ekte "makrellfotball". Gjennom Myklands fotballskole har sørlendingen stiftet bekjentskap med Håkon Grøttlands tidligere elev i Manglerud Star, Azad Moradi. Mykland har på sin fotballskole brukt spillere fra det norske landslaget i streetfotball som instruktører, og har latt seg imponere av unge Moradis ferdigheter. Azad Moradi er opprinnelig fra Iran og er flasket opp med fotball siden hans far var landslagskaptein for hjemlandet. Da 20-åringen fikk forslaget om å være med kompisene Myggen og Birkeland for å gi en hjelpende hånd til Drammen FK, var ikke den tekniske unggutten sen om å be. Moradi har i likhet med Mykland og Birkeland sagt ja til å hjelpe DFK ut sesongen.Drammens 4.signering før overgangsvinduet stengte var en mer langsiktig løsning i tråd med klubbens profil. Niklas Wilkinson er en lokal unggutt fra Konnerud som har gått på fotballakademiet i Skien og spilt juniorfotball i Odd. Denne sesongen har han vært en del av Notoddens tropp i Adeccoligaen. 20-åringen ses på som meget lovende og omtales som en hurtig og teknisk spiller. Han kan bekle alle rollene på midtbanen samt spille back. Drammen FK er svært fornøyd med forsterkningene som har ankommet og er meget spent på om disse kan bidra til at klubben kaprer nok poeng i løpet av høstens kamper til å berge plassen i 2.divisjon. Vi ønsker alle velkommen til klubben!PST! Dette er ikke første gangen Erik Mykland og Bernt Birkeland blir med på Jarle Finnestrand påfunn. I januar 2008 samlet Finnestrand et "Allstarteam" til klubbens årlige "Kollen Cup", der Mykland og Birkeland stilte opp sammen med bl.a. Jostein Flo, Thomas Gill, Thomas Andre Ødegård og Espen Horsrud. (Klikk bilde for å se video fra Allstars kamper) V

Avisutklipp 2009

 

Kollenfakta fra 2009

President Richard Hagel
Nestformann Inge Tveit
Markedssjef Bjørn Tore Nordahl 
Sportslig leder Leif Helge Nordahl
Styremedlem Helle Fretheim 
Styremedlem Gøran Nygård
Styremedlem Thomas Evensen
Manager Håkon Grøtland
Headcoach Jarle Finnestrand
Team chief Jørgen Børsum
Team chief Fredr Guserud
Kaptein Mats Frøshaug
Vise kaptein Farra Nemati
Vice Vice Vice kaptein Thomas Backe
Jr Hovedtrener Thomas Evensen
Jr Lagleder Helle Fretheim
   
Titler dette året
Seriemester 6 divisjon  
Seriemester OB KM mester OB

Bildearkiv fra 2009

09A FinnestrandEMyklnad 09 DFK HFretheimRHagelBTNordahlITveitGNygardTEvensenHGrtland DT 09A VHb TBackeLCramerNGreskoAMyrvoldAAMundsen

YouTube 2009

+ Slide
- Slide
 

Spillerstallen 2009

Spiller Kamper Mål Assist BB
Jørgen  Flåtene 24 1 0 5
Thomas  Backe 23 1 3 4
Farra Nemathi 22 8 1 6
Espen Lunda 22 6 7 4
Erik Øverby 22 1 2 7
Simen Amundsen 22 1 0 3
Marius Backe 22 0 1 0
Anders Amundsen 21 2 1 3
Anders Myrvold 19 0 0 2
Fredrik Tjønnoy 16 2 0 5
Christer Pedersen 16 0 4 3
Morten Hagen 15 6 1 3
Nikola Gresko 14 1 2 3
Lars Cramer 12 0 0 4
Petter  Kalmo 12 0 2 0
Lars Chr   Stokka 9 1 0 2
Thorleif  Moldvær 9 0 0 1
Ronny Hvamsdal 8 0 0 5
Mats Frøshaug 6 0 0 3
Niklas Knutsen 6 0 0 1
Niklas Wilkinson 4 0 0 1
Hysein Engin 3 0 0 0
Marcus Anderson 3 0 0 0
Petter Harila 2 0 0 0
Erik Mykland 1 0 0 1
         
Jr spillerstall: Adnan Zariah, Amahl Pellegrino, Anders B. Lilleberg, Dibran Shala, Even Jenserud, Halvor Weberg, Jonathan Eriksen, Karl Kristian H. Sagen, Karwan Yarhussaini, Leo Shala, Mohim Mirlashari, Murad Kemal, Nichlas Hansen, Ola F. Brandsrud, Robin F. Storrusten, Sondre Bulie, Umut Kulahci, Vinoth Vinayagamoorthy Vazjvar, Ole Jørgen Berg


Copyright © Åskollen FK - aafkadministrasjon@aaskollen.no